Ile kosztuje jeden implant zębowy
Kategorie:

Ile kosztuje jeden implant zębowy?

Implanty zębowe to najnowocześniejszy sposób na wypełnienie luk w uzębieniu. Wiele osób pyta, ile kosztuje jeden implant zębowy? Cena w dużej mierze uzależniona jest od materiału użytego przy wykonywaniu implantów. Przed podjęciem decyzji o zabiegu trzeba dokładnie omówić wszystkie kwestie z lekarzem prowadzącym, aby uniknąć przykrych niespodzianek w momencie płacenia. Temat rozliczenia za usługę najlepiej ustalić indywidualnie w gabinecie. Lekarz stomatolog przygotuje pełną wycenę oraz poinformuje, z jakich materiałów będzie korzystał podczas zakładania implantu.

Zobacz, ile kosztuje 1 implant zęba?

Implant jest to tytanowa śruba, którą umieszcza się w kości szczęki. Implant zastępuje korzenie zęba. Na śrubie umieszczona zostaje imitująca naturalny ząb sztuczna korona. Warto uzupełniać na bieżąco braki w uzębieniu, żeby nie narażać się na dodatkowe kłopoty z pozostałymi zębami.
W gabinetach stomatologicznych dostępne są zestawy do implantów różnych firm. Każda marka opracowuje własną technologię oraz ustala ceny na produkty. Jak w takim razie ustalić – ile kosztuje jeden implant zębowy? Kwestię kompleksowej usługi najlepiej ustalić indywidualnie w gabinecie. Lekarz stomatolog przygotuje pełną wycenę oraz poinformuje, z jakich materiałów będzie korzystał podczas zakładania implantu.

Od czego zależy cena implantów zębowych?

Odpowiedź na pytanie – ile kosztuje jeden implant zębowy?- będzie uzależniona od kilku czynników. Przede wszystkim od rodzaju materiału, z którego ma być wykonany cały ząb. Różnica zaczyna się już na etapie wyboru łącznika pomiędzy śrubą, a koroną. Kolejnym etapem jest zadecydowanie o rodzaju korony. Porcelanowa korona będzie znacznie tańsza niż implant z koroną pełnoceramiczną.
Lekarz podejmuje decyzje o wstawieniu implantu na podstawie konkretnych badań. Należy więc liczyć się z dodatkowymi kosztami, które będzie trzeba ponieść podczas procedury diagnostycznej.
Duże znaczenie na koszt całkowity założenia implantu ma wybór danej marki oferującej zestawy do implantów. Każdy lekarz podejmuje decyzje, której firmy produkt będzie używał.
Cena implantów zębowych może być inna w poszczególnych miastach. W większych aglomeracjach usługi są zazwyczaj droższe niż w małych miasteczkach. Wynika to z różnic ekonomicznych występujących na danych obszarach.

Implanty zębów na NFZ

Implant jest protezą stałą, która za pomocą śruby na stałe zostaje wprowadzona do kości szczęki. Ten rodzaj protez nie jest refundowany przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Pacjenci, którym zależy na wstawieniu implantów muszą być przygotowani na prywatne wizyty u specjalisty w gabinecie stomatologicznym.
Jednak w wyjątkowej sytuacji może dojść do refundacji kosztu zabiegu wstawienia implanta zębowego. O zwrot poniesionych wydatków ma prawo ubiegać się osoba, która straciła ząb lub zęby na skutek wypadku. W celu ubiegania się o refundację należy złożyć do NFZ dokumenty związane z okolicznościami, w jakich doszło do powstania ubytku. Wszystkie prośby o refundację rozpatrywane są indywidualnie.