Proteza teleskopowa na implantach
Kategorie:

Proteza teleskopowa na implantach

Protetyka jest bardzo szybko rozwijającą się gałęzią stomatologii. Nowoczesna technologia pozwala na tworzenie coraz bardziej zaawansowanych rozwiązań. Dzięki nim wiele osób może na nowo cieszyć się pięknym uśmiechem i swobodną rozmową. Proteza teleskopowa na implantach jest jednym z przykładów wykorzystania najnowszej wiedzy z dziedziny protetyki.

Protezy teleskopowe osadzone na implantach

Protezy teleskopowe na implantach mogą być zakładane w celu wypełnienia pojedynczej luki lub nawet całkowitego bezzębia. Proteza teleskopowa na implantach na zewnątrz wygląda tak samo, jak proteza budowana na zębach stałych. Implant staje się filarem, do którego jest przyłączony pomost łączący koronę wewnętrzną i koronę zewnętrzną. Korona zewnętrzna pokrywana jest najczęściej porcelanową warstwą. Dzięki temu proteza wygląda bardzo naturalnie i zlewa się kolorystycznie z pozostałymi zębami.
Cała proteza wyrabiana jest z materiałów najwyższej jakości. Implanty zastępujące stałe zęby zrobione są z tytanu, co gwarantuje bezpieczeństwo dla zdrowia i niezwykłą trwałość. Korony najczęściej przygotowywane są z metalu. Dzięki temu proteza bardzo mocno trzyma się implantu, nie rusza się i nie przesuwa. Protezy teleskopowe są wytrzymałe i wystarczają na wiele lat użytkowania.

Dlaczego protezy ruchome nie są dobre?

Główną zaletą protez teleskopowych jest ich stabilność. Dla wielu osób noszenie koronki często łączyło się z ciągłym strachem o to, czy nie wypadnie lub się nie przesunie. Pacjenci bardzo często rezygnowali ze spożywania niektórych produktów w obawie o uszkodzenie protezy. Korona teleskopowa jest tak skonstruowana, aby zlikwidować te wszystkie obawy. Kolejną zaletą protez teleskopowych jest ich naturalny wygląd. Dzięki temu można uśmiechać się i swobodnie rozmawiać, ponieważ rozmówca nie zauważy różnicy między zębami stałymi a sztucznymi. Bardzo ważnym plusem w protezach zębowych jest to, że nie przyczyniają się do powstawania próchnicy na zębach stałych będących filarami.

Zdecyduj się na protezę teleskopową

Proteza teleskopowa na implantach jest droższa od zwykłych protez. Jednak posiada wiele zalet, dla których warto się na nią zdecydować. Protezy teleskopowe zalecane są osobom, które mają obawy, czy będą potrafiły przyzwyczaić się do ciała obcego w jamie ustnej. Materiał oraz niezwykle staranny sposób wykonania koron teleskopowych sprawiają, że ich noszenie nie jest bolesne lub niewygodne. Naturalny wygląd jeszcze bardziej zwiększa komfort pacjenta.

Decydując się na protezę teleskopową trzeba pamiętać o codziennej, starannej higienie jamy ustnej. W kontroli pomagają regularne wizyty u stomatologa. Lekarz sprawdza stan protezy oraz przyzębia. Dzięki systematycznym wizytom można wykryć wszelkie zmiany chorobowe w ich początkowym okresie i skutecznie zapobiec dalszemu rozwojowi na przykład zapalenia dziąseł.
Proces zakładania protez teleskopowych na implantach jest całkowicie bezbolesny i odbywa się w trakcie kilku wizyt w gabinecie stomatologicznym współpracującym z protetykiem