wypelnienia-Inlay-co-to
Kategorie:

Wypełnienia Inlay — co to?

Wypełnienia inlay są niezwykle ciekawą alternatywą dla tradycyjnych wypełnień kompozytowych, niecieszących się często najlepszymi wrażeniami estetycznymi. Inną nazwą, jaką cieszą się wypełnienia inlay to wkłady koronowe, stanowiące kapitalne rozwiązanie dla powstałych ubytków zębowych. technologia, jaką stosuje się w przypadku wkładów inlay, ma szereg ciekawych zalet, które omówimy w dzisiejszym artykule! Czas na poznanie wypełnienia inlay, od jakiej strony jeszcze nie znaliście!

Czym są wypełnienia Inlay?

Na samym początku nie obejdzie się bez wytłumaczenia czym tak naprawdę są wypełnienia Inlay. Inlay to nic innego jak bardzo kosmetyczne uzupełnienie powstałych ubytków w koronie zęba. Ich estetyka jest nie do przecenienia, gdyż odwzorowują one naturalne uzębienie w dokładny sposób. Są one także bardzo mocne i odporne na zniszczenia wynikające z codziennego użytkowania. 

Kluczem do osiągnięcia tak zadowalających efektów jest wykorzystanie wysokiej klasy materiału kompozytowego w połączeniu ze stopami złota. W przypadku nieco droższej opcji z zakresu wypełnienia inlay wykonywane są z porcelany o nacechowaniu stomatologiczny, dzięki czemu powstałe uzupełnienie jest niezwykle uniwersalne i niemalże niemożliwe do odróżnienia.

Wypełnienia inlay — plusy i zalety

Jakie zalety, oprócz niezwykłej estetyki oferują wypełnienia inlay? Otóż przede wszystkim nie ulegają one żadnym odbarwieniom i są odporne na uszkodzenia wynikające z codziennego użytkowania. Są one także bardzo elastyczne i prezentują się w sposób niezwykle naturalny. Są one niemalże nie do odróżnienia od naturalnej płytki zęba i nie budzą dyskomfortu wynikającego z jego wykorzystania.

Nie należy także zapomnieć o trwałości i długim okresie ich wykorzystania! Wytrzymałość takiego wypełnienia szacuje się aż na uwaga – 10 lat! Przez 10 lat wypełnienia inlay będą stanowić o waszym przepięknym. Jeżeli więc pacjent pragnąłby wykorzystać wypełnienia inlay, powinien on udać się wpierw do stomatologa. Lekarz zbada uzębienie i zdecyduje czy inlay może być zastosowany.

Przeciwwskazania do wypełnień Inlay

Czy istnieją jednak przeciwwskazania do wykorzystania wypełnienia inlay w przypadku danego zęba? Otóż okazuje się, że tak. Wypełnienia inlay nie spiszą się dobrze w przypadku chęci poprawy wyglądu uzębienia w kłach czy siekaczach — gdyż nie będą one spełniać swojej funkcji. Należy też pamiętać, że inlay także nie wykona swojej roli w przypadku bardzo zniszczonych przez próchnicę zębów. W takim przypadku zalecamy wykonanie korony lub mosty protetycznego.